Radio Vlera


Sunday, October 21, 2012

Humor nga Sabit Istogu

SABIT ISTOGUHumor nga Sabit Istogu
SAHATI I HOXHESMe heret,sahat bante vetem hoxha per te dijte se kur duhet fale vaktet.


Ne rruge disa gra e takojn hoxhen dhe e pyesi.


Lume hoxha sa eshte sahati.


Hoxha e nxjerr ngadal sahatin nga xhepi,por ai iu kishte ndalur.


Eu qebesa nuk po hecka hiq,se qe dhjete dite nuk e kam gruan ne shpi,e 

paskam harru krejt me e ngreh.                         

                                   x                x                xGOMARI I NASTRADINIT
Nastradin Hoxha nje dite e qet gomarin e tij ne treg per ta shitur.


Gaomari vazhdimisht bertiste dhe kercente perpjete.


Disa u ofronin dhe e pusnin Nastradinin se sa e kishte cmimin gomari,kurse 

Nastradini ua kthente”Nuk e kam per shitje.Dikur njeri nga blersit e peti serish Nastradinin sa ka cmimin gomari,e 

nastadini serish tha se nuk e ka per shitje.


Po pse e ke sjell ne treg pasi nuk e ke per shitje.


E kam sjell ,jot a shes,por t’u tregoj njerezve se cka jam kah hjeku prej tij.
                                         x                         x                       xQENI MBETET QENDUKE KALUAR RRUGES HIPUR NE KALE,NJE ZOTERI E GJEN NJE KLYSH QENI TE ZHYTUR NE 

BALTE DUKE DHENE SHPIRT.I VJEN GJYNAH,E NXJERR NGA BALTA ,E DERGON NE SHTEPI 

DHE I UREDHEREN HYZMEQARET TA USHQEJN E TE KUJDESEN PER TE/


KLYSHI NGADAL RINGJALLET, MAJET NGA USHQIMI, MERRE FORME TE MIRE,DHE I HYN 

VETJA NE HUJ DUKE MENDUAR SE S’KA SI AI.


NJE DITE,ZOTERIA QE E KISHTE SHPETUAR, SHKON NE SHETI,DHE KUR KTHEHET PAS DISA 

DOTESH,QENI I HUDHET NE GJOKS DHE DESH E SHQEU.


PO PSE MA BEN KETE-E PYETI ZOTERIU,E DIN SE UNE TE SHPETOVA SHPIRTIN E TE NXORA 

NGA BALTA.


E DI,I THA QENI,POR TA BERA KETE TE TE TREGOJ SE JAM QENE,DHE KUDO QE ESHTE,QENI 

MBETET QENNo comments:

Post a Comment