Radio Vlera


Thursday, February 7, 2013

HUMOR NGA DRITON JASHARIMesuesja: Beni me zgjedh foljen - S'kisha
Beni:

Une s'kisha
Ti s'kishe
Ai/ajo s'kishte
Ne s'kishim
Ju s'kishit
Ata/ato s'kishin
Mesuesja ne cilen kohe eshte kjo
Beni: ne kohen e fukarallekut.!!!

          x            x           x

Profesori ne ore te fizikes pyet Benin: Qka thot ligji Paskalit ?
Beni : Mos rri pas kalit, se ta fut 1 shkelm, n’lule t’ballit…


         x          x        x

   
Na ishte njehere nje familje. 
Gruaja i thot burrit: Burre u doq llamba
Burri: Pse elektricist te dukem une ty.
 Nje dit me vone u prish lavamani.
Gruaja: Burre u prish lavamani
Burri: Pse hidraulik te dukem une ty
Pas dy ditesh kur kthehet burri nga puna i gjen te rregulluara.
Pyet gruan kush i rregulloi.
Gruaja: Komshiu dhe si shperblim kerkoi o te beja nje embelsire o te flija me te. 
Burri: Ti bere embelsiren me siguri !? 
Gruaja: Pse pasticjere te dukem une ty?


           x         x        xMesuesja: Lopa ka katër, ndërsa unë kam dy. Çfarë janë?
Nxënësi: Këmbë.
Mesuesja: Saktë. Çfarë ke ti në pantallona që unë nuk kam?
Nxënësi: Xhepa.
Mesuesja: Ku i kanë femrat qimet më të përdredhura?
Nxënësi: Femrat në Afrikë, Mesuese.
Mesuesja: Çfarë është njëherë i butë, ndërsa në duart e femrave forcohet?
Nxënësi: Llaku për thonj.
Mesuesja: Çfarë kanë meshkujt dhe femrat në mes të këmbëve?
Nxënësi: Gjunjë, arsimtare.
Mesuesja: Çfarë ka femra e martuar më të gjerë sesa femra e pamartuar?
Nxënësi: Krevatin.
Mesuesja: Cila pjesë e trupit tim është më e lagësht?
Nxënësi: Gjuha juaj, mesuese.
Mesuesja: Cila fjalë fillon me ‘p’, ndërsa nënkupton diçka që mund të jetë e njomë ose e thatë dhe meshkujve u pëlqen shumë që ta shohin.
Nxënësi: Paraja, mesuese.
No comments:

Post a Comment