Radio Vlera


Wednesday, November 14, 2012

Humor nga Emrush Sadiku - Rrushi

Emrush Sadiku - Rrushi


Shkojn do hajna me vjedh Nasradinin ,por skishin pas qka me vjedh, ja marrin ni kant me djath, kur vjen ne shpi po e she qe hajnat paskan marr diqka pra djathin ,dhe shkon te qeshmja dhe po e prit aty,,disa njerz po e shohin N asradinin aty dh e po e vesin pse spo mush uj , jo thot po qka kew ardh mkan vjedh hajnat ,po qka po lyp ktu he thot sa i kam qit djathit krup s e kan qarew pa ardh ktu,,,,,,,,,,,,

                        
                               x          x          x


ne nje koh nje i pasur a paska pas nj djal,dhe ky djali jo ne mosh madhore por i pike t babit me e mertue ,babi po i thot a br e hala je i ri prit edhe pak te rritesh e te martoj si duhe t ,ky jo tash po due ,mir i tha, dhe dul po e lup nje nus e pak me te vjeter por me pervoj , dhe njer a lamrohet dhe babi po i tregon se si esht puna dhe e marton kur e shtin dhender po i thot djalit apo te doke t po valla shum e mir i tha 
, babi i thot nuses mos e le rahat te r naten dhe me ja ba bajat matresen dhe keshtu ndodhi dhe te r naten nusja pak me a moqme dhe mesi del djali ne menghes, dhe ul me nje cung po i piken qurrat ,heheh po vjen knusi e po ja prek hunden ,, djali i tha ik knus s e po te marton edhe tye babi,,,,,,,,,                                         x              x               x
Ne nje fsha t vdes nje njeri ,dhe e qoj t e vorri, dhe hoxha po vorres , kur gruja po merr fjalen si ka fundi dhe po thot o njeri kujn a po ja le pasyrin hoxha jep pergjegjeje hoxhes ,kujna po ja le familjen hoxha apet mue s ee kish qellim t egruja e ktij t evdekuri s eish kan emir ,kujna ja le grun hoxhes more pak si me za , ne fund por belan kujna po ja le hoxha valla krejt sum bin mue ne t t a mer kushdo ,,,,                                  x               x            xSPECI DJEGËSketyne heret bjeshkataret ne fush i bjenin nga nje kal dru per me i shit dhe perpjet me ble hargj per shpi e tyr e, 
njer i prej ketyre bjeshkatereve e ngerkon kalin me madh qka kish ble ne sheher dhe nise perpje t ka shpia ,mirpo ndrekoh ngarkesa ne kal ka qen pak e rend dhe kali po ec ndal ,dhe ky personi nalet t e nje nallban qe i mbath kuajt ,the po thot kali sun po e qon ngarkesen,ky kesh e qon qon por duhe t pak me nxe ,po si ky po thot shum let , q e nj spes djegs ama speci kish q en shum djegs , dhe kur t enale t vetem pak lyja prapanicen edhe ki e me pa si e qon,nis rruges perpjet dhe ndrkoh kali ndalet ky po i bertet apo ec apo te ggjel ilaqin, dhe e mur speci dhe jav ferkoj pak , dhe qka ndoshi kalit prej djegjes s especit veq flatyroj perpjet ,ky e c ma zan ska munsi hiq kali hypi perpjet , qka ky jarani e kam edhe un ilaqin edhe po e lyn pak prapanicen e vet qka me pa qaq djeges e rroki sikleti edhe hygjym perjet ve q klain e zuni por ne shpi nuk mujti me u ndal ve q po bertet familjes hejjjjjjjjjj merni kalin ma bar s eun sun po kthehem niher

No comments:

Post a Comment