Radio Vlera


Friday, December 14, 2012

Humor nga ILIR ARIFI

ILIR ARIFIHumor nga Ilir Arifi

Nje njeri hyri ne nje lokal me revole ne dore dhe filloi te bertiste:


- Kush eshte ai me te cilinme ka tradhtuar gruaja ime.


Askush nuk guxonte te bente ze, dikur nga fundi i lokalit u ndegjua nje ze


- Me vjen keq shoki, por ke shume pak plumba ne revole.                     x                   x                    x


Gjate fushates elektorale nje grup politikanesh te mbledhur ne nje minibus po 

udhetonin prej nje qyteti ne tjetrin per te bere fushate. Nje dite pesojne 

aksident dhe minibusi del nga rruga dhe disa rrokullisjesh perfundon ne aren e 

nje fshatari. Fshatari ngarendi dhe kur i pa hapi nje grope te madhe dhe i 

varrosi te gjithe. Kur erdhi policia ne vendin e ngjarjes e pyet fshatarin se ku 

jane njerezit qe ishin ne minibus.

Fshatari :- I varrosa te gjithe

Polici: A je i sigurte se te gjithe ishin te vdekur
Fshatari: Jo disa thane qe ishin ende gjalle por e dini zoti polic sesa shume 

rrejne politikanet dhe thjesht nuk munda tiu besoja.                           x              x             xNje bjondine qe punonte si sekretareshe nje dite iu ankua shefit:


- E lexova 3 here kete shkrese por nuk kuptova asgje fare.


E shefi i nevozuar ia kthej:


Nuk ke si ta kuptosh kur trurin e ke ne mes kembeve.


Bjondina vetem u skuq e u largua.


Te nesermen shefi mori nje sms nga bjondina ne te cilen shkruante:


Sot nuk mund te vij ne pune kam gjakderdhje ne tru.

                 
                       x                   x                  x


Nje shurdhmemec hyri ne barnatore dhe deshironte te blente kondoma. u 

mundua tia shpjegoj famacistit po ai kurrsesi nuk e kuptonte se cka deshironte 

shurdhmemeci. Per te qene me i qarte shurdhmemeci e nxori pen..sin dhe i la 

20 euro ne tavoline para farmacistit. E farmacisti e nxori edhe ai te vetin dhe i 

mori parat e i futi ne xhep. Shurdhmemeci filloi te gjestikuloj dhe u skuq nga 

nervozizmi e farmacisti vetem qeshi e ia tha: Kur nuk je burre e nuk e pranon 

humbjen perse po ven bast atehere.

No comments:

Post a Comment